Independent Schools Rugby Festival 2013

Wednesday, April 3, 2013 to Saturday, April 6, 2013

Participating Teams

Hilton College St Dunstans College
Woodhill College Kingswood College
Ashton College Woodridge College
Clifton Collge Uplands College
Penryn Collge St Charles College
Michaelhouse St Andrews(Bloem)
St Albans College Thomas More College
St Andrews(Grahamstown) Kearsney College
St Davids Marist Inanda  

 

Tournament Fixtures

Day 3 6 April

Gilfilian

Time Team A Score Team B
08:30 Hilton 45 - 0 Clifton
09:00 Kearsney 54 - 0 Uplands
09:30 Michealhouse 17 - 7 St Andrews(G)
10:00 Hilton 14 - 19 Kingswood
10:30 Ashton 0 - 19 St Albans
11:00 St Andrews(B) 26 - 0 Thomas More
11:30 Woodridge 0 - 7 Kearsney
12:00 Clifton 0 - 45 Michealhouse
12:30 St Davids 19 - 5 Uplands

Lombard

Time Team A Score team B
08:00 Kingswood 31 - 5 St Dunstans
08:30 Penryn 0 - 10 St Albans
09:00 St Andrew(B) 0 - 7 St Charles
09:30 Thomas More 3 - 0 Woodridge
11:00 St Andrews(G) 19 - 3 St Davids
11:30 St Charles 19 - 0 St Dunstans

 

Day 2 4 April
Time Team A Score Team B
08:00 St Dunstans 0 - 15 Ashton
08:30 St Davids 33 - 0 Woodhill
09:00 Kingswood 33 - 0 Clifton
09:30 Penryn 14 - 5 Woodridge
10:00 Uplands 8 - 7 Thomas More
10:30 Michealhouse 15 - 10 St Albans
11:00 St Andrews(B) 5 - 14 Kearsney
11:30 Hilton 7 - 3 St Andrews (G)
12:00 St Charles 21 - 0 Ashton
12:30 Clifton 7 - 10 St Dunstans
13:00 St Davids 14 - -0 Thomas More
13:30 Uplands 7 - 26 Woodridge
14:00 Kearsney 10 - 0 Penryn
14:30 Michealhouse 8 - 8 Kingswood
15:00 Woodhill 3 - 36 St Charles
15:30 St Andrew(G) 13 - 7 St Andrews(B)
16:00 Hilton 0 - 7 St Albans
Day 1 3 April 2013
Time Team A Score Team B
08:00 Hilton   -   St Dunstans
08:30 Woodhill 5 - 53 Kingswood
09:00 Ashton 20 - 5 Woodridge
09:30 Clifton 7 - 6 Uplands
10:00 Penryn   -   St Charles
10:30 Michealhouse   -   St Andrews
11:00 St Albans 19 - 0 Thomas More
11:30 St Adrews(G) 3 - 12 Kearsney
12:00 St Davids 0 - 5 Hilton College
12:30 St Dunstans   -   Woodhill
13:00 Kingswood   -   Ashton
13:30 Woodridge 7 - 14 Clifton
14:00 Uplands 0 - 17 St Charles
14:30 Penryn 0 - 20 Michealhouse
15:00 St Andrews(B)   -   St Albans
15:30 Thomas More 7 - 17 St Andrews(G)
16:00 Kearsney 19 - 0 St Davids