2014 U18 Hockey IPT

Monday, June 30, 2014 to Sunday, July 6, 2014
Venue: 
Pietermaritzburg

Boys U18 Pools

Section A
Group A Group B
1 Western Province 1 KZN Coastal
2 Eastern Province 2 Amathole
3 Boland 3 KZN Inland
4 South Gauteng 4 Western Province B
5 Northerns 5 Southern Free State
6 North B 6 South West District

 

Section B
Group X Group Y
1 KZN Coastal B 1 South Gauteng B
2 Eastern Province B 2 KZN Inland B
3 Boland B 3 Amathole B
4 Eastern Gauteng 4 Northern Cape
5 Mpumalanga 5 North West
6 Limpopo 6 Northern Fre State

 Girls U18 Pools

 

Section A
Group A Group B
1 Boland 1 Southern Free State
2 Northerns 2 KZN Inland
3 KZN Coastal 3 Western  Province
4 Southern Gauteng 4 Amathole
5 Mpumalanga 5 Southern Gauteng B
6 Eastern Province 6 Western Province B

 

Section B
Group X Group Y
1 Eastern Gauteng 1 Northerns B
2 Northern Free State 2 KZN Coastal B
3 North West 3 South West District
4 Limpopo 4 Mpumalanga B
5 Northern Cape 5 Amathole
6 Southern Free State B 6 Boland B

 

Tournament Fixtures

2014 U18 Girls Squads

Amathole U18A

No Name School
1 Eleanor Mollentze Stirling
2 Reagan van Welie Clarendon
3 Robyn Flanegan Stirling
4 Samantha Crainey Clarendon
5 Kayleigh Pretorius Stirling
6 Clarisse Hughes  Queensburgh Girls High
7 Lilian Jasson Clarendon
8 Mbasakazi Figlan Hudson Park
9 Dalé Nel Queensburgh Girls High
10 Caylin Greyling Clarendon
11 Caylin Peffer Stirling
12 Jennifer Cloete Queensburgh Girls High
13 Giorgia Boucher Clarendon
14 Jodie Delport Hudson Park
15 Cheneal Raubenheimer Hudson Park
16 Brittanu Reddy Clarendon

Amathole U18B

No Name School
1 Emma Murdoch Cambridge
2 Siyanda Cetwayo Cambridge
3 Lakhe Majavu Hudson Park
4 Jamie Thompson Clarendon
5 Githe Koopman Hudson Park
6 Kirsty Sabbagh Stirling
7 Zamokule Gweta Cambridge
8 Jess Biel-Preston Queensburgh Girls High
9 Tegan Gibbens Queensburgh Girls High
10 Jayne Day Clarendon
11 Wania Carelse Stirling
12 Tremain Oliphant Kingsridge
13 Wama Ngomo Kingsridge
14 Khanya Nobangule Hudson Park
15 Lerato Zitumane Hudson Park
16 Ayabonga Zantsi Kingsridge

Boland U18A

No Name School
1 Jade Bachelor Somerset
2 Charli Rheeder Paarl Gim
3 Lee-Ann Louwrens Paarl Girls
4 Tammy Minaar Hugenote
5 Michelle Marx Paarl Gim
6 Ash Rutherford Rhenish
7 Anke Swart Paarl Gim
8 Lida Kotze Paarl Gim
9 Charne Roux Paarl Gim
10 Melissa Malan Bloemhof
11 Chante Steyn Paarl Gim
12 Hayley Hofmeester Charlie Hofmeyer
13 Tylah Terblanche Hottentots-Holland
14 Taywin Samuels Parel Vallei
15 Chrissie Haupt Bloemhof
16 Jana van der Mervwe Paarl Gim

Boland U18B

No Name School
1 Claudia Schwaeble La Rochelle
2 Lieze van Heerden Parel Vallei
3 Micaela Issacs Cloeteville
4 Tanya Louw Paarl Gim
5 Sinead van Eeden Somerset
6 Smber Snijman Somerset
7 Timna Snijman Paarl Gim
8 Diane Blaauw Paarl Gim
9 Ansone Lombaard Bloemhof
10 Natasha Furness Paarl Gim
11 Danelle Rabie Paarl Girls
12 Lizaan Williams Hottentots Holland
13 Lottie Wright Somerset
14 Micaela Baatjes Bridge House
15 Jana Huysamer Bleomhof
16 Kristen Block  Hermanus High

Eastern Province U18A

No Name School
1 Anja van Eeden Perason
2 Caitlin Gouws Perason
3 Harmse Demi Collegiate
4 Celeste du Toit Kingswood
5 Mariette Nel Volskool
6 Kirsty Tonnks Woodridge
7 Hannah Knott-Craig Kingswood
8 Aimee Weyer-Henderson Collegiate
9 Aimee-Leigh Pote Kingswood
10 Leigh Paulsen Collegiate
11 Kiona Sequiera Collegiate
12 Charlotte Rubridge Collegiate
13 Luzaan Potgeiter Pearson
14 Nicky Veto DSG
15 Hlumela Dyosi Union High

Northern Free State U18A

No Name  School
1 Thembisile Msimanga Sasolburg
2 Tharina Wledhagen Sasolburg
3 Keoratile Sealetsa Sasolburg
4 Jaqueline Herholdt Sasolburg
5 Vuyelwa Mpondo Sasolburg
6 Hanke le Roux Sasolburg
7 Judéle Senekal Sasolburg
8 Nthabaleng Msimanga Voortrekker
9 Lizetter Kramer Sasolburg
10 Louise Prinsloo Voortrekker
11 Inalé Coetzee Voortrekker
12 Marié Roux Voortrekker
13 Monique Herholdt Witteberg
14 Sollie Cronje Sasolburg
15 Carami van Schalkwyk AHS Kroonstad

Southern Free State U18A

No Name School
1 Elzani van Aswegen Oranje
2 Chane Hartel Eunice High
3 Jessica Charles Eunice High
4 Oline Heraldine Eunice High
5 Jana Greef Oranje
6 Janke Kotze Jim Fouche
7 Marizen Marais Eunice High
8 este van Schalkwyk Oranje
9 Shindre-Lee Simmons St Michaels
10 Antonet Louw Oranje
11 Nadia van Staden Fichardt Park
12 Pricilla Esterhuyze Eunice High
13 Mirie van Niekerk Oranje
14 Ashleigh-Jean Datnow Oranje
15 Aisha Dhupli St Michaels
16 Tsaone Tikane St Michaels

Northern Gauteng U18A

No Name School
1 Simone van der Coif Affies
2 Kirsty Gibson Pretoria Girls High
3 Anderson Megan Waterkloof
4 Marissa Poolman Waterkloof
5 Leandri du Plessis Garsfontein
6 Chane Hill Waterkloof
7 Nadia Volschenk Zwartkop
8 Megan Snyman Waterkloof
9 Anneke Beukman Eldoraigne
10 Camile Elksie Affies
11 Dimpho Molefe Hatfield
12 Eleanor de Kock Waterkloof
13 Miecke Flemming Waterkloof
14 Jenita Jardim St Marys DSG
15 Elmien de Kock Waterkloof
16 Lauren Fat St Marys DSG

Northern Gauteng U18B

No Name School
1 Marlise van Tonder Pretoria Girls High
2 Shenique le Fleur Centurion
3 Taniel Heslop Lylleton
4 Kelsey Basson Corwall
5 Jessica Mabalane DSG
6 Marne Kruger Menlopark
7 Paula-Mari Brand Eldoraine
8 Celia van Niekerk Waterkloof
9 Kiah Conradie Menlopark
10 Anien Ardendorff Menlopark
11 Morne Tolmie Waterkloof
12 Cara Venter Garsfontein
13 Delmi Tucker Menlopark
14 Larissa Kitshoff Affies
15 Zinese Norris Lyttleton
16 Taylor Schurmann Eldoraine

Southern Gaiteng U18A

No Name School
1 Chloe Keeping St Marys
2 Nokuthula Makhuba Kingsmead
3 Shannon Nicol St Marys
4 Angela Morisse St Marys
5 Michelle Oakes St Andrews
6 Ashely Redhead St Stithians
7 Kristen Paton Northcliff
8 Kristen Elmes St Stithians
9 Kabelo Maruping St Andrews
10 Brenda Gordon President
11 Ashley Elmes St Stithians
12 Kristen Damant St Andrews
13 Judith Mothohi Tranvalia
14 Kelly Wrensch St Marys
15 Robyn Fyvie St Andrews
16 Stephanie Polkinghorne St Marys

Southern Gauteng U18B

No Name School
1 Nakita Allen Monument
2 Karmi van Dyk Noordheuwel
3 Katherine Hugo St Andrews
4 Katherine Hugo St Andrews
5 Gillian Robertson Parktown
6 Judy Mellet Noordheuwel
7 Noluthando Sikhakhane Mondeor
8 Amber Dry Fourways
9 Sheriza Keeve Verreniging Gim
10 Thato May Krugersdorp
11 Alexandra Kavanagh Fourways
12 Roxanne Griffin Transvalia
13 Kamogelo Ngwenya Krugersdorp
14 Thato Matlou St Andrews
15 Lizaan Snyman Noordhuewel
16 Hayley Kilfoil Fourways

KZN Coastal U18A

No Name School
1 Cheree Greyvenstein Danville
2 Michelle Alborough Durban Girls College
3 Caitlin McIntosh Durban Girls College
4 Claire Gibblings St Marys Kloof
5 Chardinay Penniston Northlands
6 Nthabi Maine Danville
7 Kelsey Scott Durban Girls College
8 Giorgia Hannan St Marys Kloof
9 Daniekke Cairns St Marys Kloof
10 Jessica Lardant Danville
11 Cidney Adam Ridge Park
12 Iris de Villiers Durban Girls College
13 Nqobile Shange Ashton
14 Nicole Koenig St Marys
15 Rachel Piggot St Marys

KZN Coastal U18B

No Name School
1 Morozan Pretorius Port Shepstone
2 Aneesa Patel Westville Girls
3 Amy Schaap Durban Girld College
4 Georgina Wilson Crawford La Lucia
5 Julia Ford  St Marys
6 Kirsty O'Donohue Westville Girls
7 Tatum Botha Maris Stella
8 Tayla Meyer Crawford La Lucia
9 Raeesah Sahib Durban Girld High
10 Phephi Dhlomo Durban Girld College
11 Rolien Turner Kuswag
12 Micaela Ferreira Crawford La Lucia
13 Lynette Lotter Richards Bay
14 Setho Sithole Felixton
15 Loren Foden Maris Stella

KZN Inland U18A

No Name School
1 Buhle Zondi GHS
2 Nicola Deenik Wykeham Collegiate
3 Andrea Davis St Johns
4 Kate Armigate St Annes
5 Cayley Higgs GHS
6 Nompilo Thenjwayo GHS
7 Hannah Moxham St Annes
8 Rosemary Elliot St Annes
9 Londeka Dlamini GHS
10 Sarah Dixon Wykeham Collegiate
11 Stefania Collet GHS
12 Jeanne Botha Treverton
13 Jenna Bam St Johns
14 Kumberleigh van Jaarsveld Howick High
15 Natalie Esteves St Johns
16 Prudence Qwesha Voortrekker

Limpopo U18A

No Name School
1 Suret van der Walt Pietersburg
2 Karin Jonker Nylstroom
3 Chane Prinsloo Pietersburg
4 Anja Maree Pietersburg
5 Dikeledi Khubega Groblersdal
6 Miems Theunissen Frikkie Meyer
7 Carmen Schutte Ben Voster
8 Lientjie Nel Pietersburg
9 Juane Fernandez Merensky
10 Annia englebrecht Frikkie Meyer
11 Amu Mabuza Ben Voster
12 TK Shikwambana Ben Voster
13 Lizelle Erasmus Ben Viljoen
14 Veronica Majopolo Nooderland
15 Nesta Schutte Frikkie Meyer
16 Monique Wreyford Pietersburg

Mpumalanga U18B

No Name School
1 Drew-Anne Duggan Ligbron
2 Bongokuhle Rikhotso Lowveld
3 Daniel Houy Volksrust
4 Anzele Barnard (C) Nelspruit
5 Buhle Nzimande Ermelo
6 Jolene Rossouw Ermelo
7 Bianca Smit Ermelo
8 Marile van Jansen Standerton
9 Nicola Temperman (VC) Nelspruit
10 Menanto de Beer Nelspruit
11 Tarien Prinsloo Piet Retief
12 Anishia Fryer Middelburg
13 Corlia Pienaar Ermelo
14 Rolien Geldenhuys Hertzog
15 Nomsa Mtsweni Kriel
16 Linda Mgwetsi Reynopark

Northern Cape U18A

No Name School
1 Rochelle Bunting  Northern Cape High
2 Kristin Abrahams  Northern Cape High
3 Adelaide Jansen van Rensburg Diamantveld
4 Jody Isaacs Northern Cape High
5 Helene Snyders Diamantveld
6 Marizaan Jansen van Rensburg Diamantveld
7 Carli Groenewald  (C) Diamantveld
8 Zeena Martin Northern Cape High
9 Su-Mari Coetzee Northern Cape High
10 Anri van Rooyen HSK
11 Leighton Martin Northern Cape High
12 Suewellyn Zimmerman Kimberley Girls
13 Michiline Tricam Northern Cape High
14 Nadia Nel Diamantveld
15 Veronique Vorster HSU

North West U18A

No Name School
1 Marina Botha Britz
2 Danielle Rall Lichtenburg
3 Soso Thswene Klerksdorp
4 Sue-Anne Jacobs Potch Gym
5 Anike Grond Potch Gym
6 Ananrie Visser Schweizer-Reneke
7 Cherey Becker Schweizer-Reneke
8 Odette van der Westhuizen Potchefstroom Gym
9 Dante Visser Schweizer-Reneke
10 Sumarie Rossouw Lichtenburg
11 Pabalo Pilane Grenville
12 Magarathe Benade Litchenberg
13 Gertruida Benade Litchenberg
14 Kyla Cain Potch Gym
15 Ashnee Narrian Vryburg
16 Elderie van der Merwe TBC

 South Western Districts U18 A

No Name School
1 Lisa Roberts Outeniqua
2 Donna Jullien York High
3 Inge Conradie Outeniqua
4 Andrea Prince York High
5 Jane Fourie Outeniqua
6 Chantelle de Villiers Lagenhoven Gym
7 Lisa Kayser Outeniqua
8 Jayde Viljoen Point
9 Meiko Jaftha Oudtshoorn
10 Anneme Roller Oudtshoorn
11 Nicole Kaboni York high
12 Kayla Ferreira Outeniqua
13 Abby May York High
14 Melissa Wilken York High
15 Lisa Gerber Oudtshoorn

 Western Province U18 A

No Name School
1 Gaby Masureik Fairmont
2 Roseanne Withey Bergvliet
3 Megan Grobbelaar Stellenberg
4 Christine Seggie Springfield
5 Kirsten Pienaar Herschel
6 Phillipa Forshaw Springfield
7 Simone Strydom DF Malan
8 Mikaela van Tonder Stellenberg
9 Erin Prince Wynberg
10 Lindi Anker Bellville
11 Georgia Moir (C) Springfield
12 Mikaela Watson Springfield
13 Georgia Grobler Herschel
14 Gaby de Kock Fish Hoek
15 Kaydee Miller Stellenberrg
16 Yashke Walters Central

 Western Province U18 B

No Name School
1 Chloe Vercuiel Stellenberg
2 Haidee Davis Rustenberg Girls
3 Miche Bennet Bergvliet
4 Jessica Hutchinson Reddam
5 Andrea Leader Pinelands
6 Angelique Truter Belville High
7 Nicola Olivier Bellville High
8 Stephanie Lopes-Stuart Wynberg Girls
9 Annemarie Wust Stellenberg
10 Robyn Pinder Fairbairn
11 Michelle Winter Rustenberg
12 Emma Brooks Herschel
13 Berzilee Pipes Wynberg
14 Camin Herholdt Table View
15 Nobuntu Mgijima Langa High
16 Valeshka Harkhu Wynberg Girls
Girls Day 6 Fixtures
Div Position Team Score Team Astro
A 5/6 W3:Northern Blues 3 - 2 Boland Boland
A 9/10 W5:Mpumalanga 1 - 2 W6:Eastern Province St Marys
B 7/8 L9:KZN Coastal 2 - 0 L10:Amathole B Thomas More
A 7/8 L11:Western Province B 0 - 5 L12:Western Province Grass
B 5/6 W7:Eastern Gauteng 1 - 2 W8:Northern Cape Kearsney
A 11/12 L5:Southern Gauteng 0 - 3 Amathole St Marys
B Final W9:Northerns B 2 - 1 W10:North West Thomas More
B 9/10 W11:Boland B 4 - 0 W12:SWD Grass
A 3/4 L1:Southern Gauteng 2 - 0 L2:KZN Coastal Kearsney
B 3/4 L3:Southern Free StateB 6 - 3 L4:Mpumalanga B St Marys
B 11/12 L7:Northern Free B 4 - 0 L8:Limpopo Thomas More
A Final W1:KZN Inland 1 - 3 W2:Southern Free State Kearsney
  • Southern Free State win the A section of the 2014 U18 Girls Hockey IPT!!!
  • Northerns B win the B section of the 2014 U18 Girls Hockey IPT!!!
Girls Day 5 Fixtures
Time Team Score Team Field
8:00 6th Group A:Eastern Province 4 - 0 5th Group B:Amathole 1
  4th Group X:Northern Cape 2 - 1 3rd Group Y:Amathole B 2
9:20 3rd Group X:Eastern gauteng 4 - 2 4th Group Y:KZN Coastal B 2
9:30 5th Group A:Mpumalanga 2 - 1 6th Group B: Southern Gauteng 1
10:45 2nd Group X:North West 5 - 3 1st Group Y:Mpumalanga B 2
11:00 4th Group A:Boland 4 - 3 3rd Group B:Western Province 1
12:10 1st Group X:Northerns 2 - 1 2nd Group Y:Western Province B 2
12:25 3rd Group A:Southern Free State B 2 - 3 4th Group B:Northerns B 1
13:35 6th Group X:Limpopo 0 - 2 5th Group Y:SWD 2
14:10 2nd Group A:KZn Coastal  4 - 6 1st Group B:Southern Free State  1
15:00 5th Group X:Northern Free State 0 - 1 6th Group Y:Boland B 2
15:50 1sr Group A:South Gauteng 0 - 3 2nd Group B:KZN Inalnd 1

 

Girls Day 4 Fixtures
Time Team Score Team Field
8:30 KZN Inland 4 - 0 Amathole 1
  KZN Coast B 2 - 2 Mpumalanga B 2
9:50 Southern Gauteng B 0 - 2 Western Province B 1
  Amathole B 1 - 1 Boland B 2
11:15 Southern Free State 1 - 1 Western Province 1
  Northerns B 2 - 0 SWD 2
12:35 Boland 3 - 4 KZN Coastal 1
  Eastern Gauteng 0 - 2 North West 2
14:00 Northerns 1 - 2 Southern Gauteng 1
  Northern Free State 2 - 4 Limpopo 2
15:20 Mpumalanga 2 - 1 Easten Province  1
  Northern Cape 2 - 1 Southrn Free State B 2

 

Boys Final Day Results
Div Match Type Team Score Team Astro
A 5/6 W3:Boland 5 - 4 W4:Eastern Province College
A 9/10 W5:Northerns 1 - 3 W6:Western Province AB Jackson
B 7/8 L9:Amathole B 3 - 1 L10:Northern Cape UKZN
A 7/8 L3:Amathole 1 - 2 L4:SWD AB Jackson
B 5/6 W9:Mpumalanga 1 - 2 W10:Eastern Province UKZN
A 11/12 L5:Southern Free State 1 - 3 L6:Northerns B College
B Final W7:Southern Gauteng B 0 - 2 W8:KZN Inland B AB Jackson
B 9/10 W11:Boland B 4 - 2 W12:North West UKZN
A 3/4 L1:KZN Inland 2 - 3 L2:South Gauteng College
B 3/4 L7:Eastern Gauteng 2 - 5 L8:KZN Coastal AB Jackson
B 11/12 L11:Northern Free State 3 - 2 L12:Limpopo UKZN
A Final W1:Western Province 3 - 2 W2:KZN Coastal College
  • Western Province win the 2014 South Africa U18 Hockey IPT A section
  • KZN B Inland win the 2014 South Africa U18 Hockey IPT B section
Boys Day 5 Fixtures
Time Team Score Team Field
8:00 6th Group A:Northerns B 0 - 6 5th Group B:Western Province B 1
  4th Group X:Eastern Province 4 - 2 3rd Group Y:Northern Cape 2
9:20 3rd Group X:Mpumalanga 2 - 0 4th Group Y:Amathole B 2
9:25 5th Group A:Northerns 4 - 1 6th Group B:Southern Free Stata 1
10:45 2nd Group X:KZN Coastal B 1 - 3 1st Group Y:KZN Inland B 2
10:50 4th Group A:Eastern Province 4 - 1 3rd Group B:SWD 1
12:10 1st Group X:Eastern Gauteng 0 - 6 2nd Group Y:South Gauteng B 2
12:20 3rd Group A:Boland 1 - 0 4th Group B:Amathole 1
13:30 6th Group X:Limpop 0 - 4 5th Group Y:North West 2
13:50 2nd Group A:South Gauteng 1 - 2 1st Group B:KZN Coastal 1
14:50 5th Group X:Boland B 8 - 0 6th Group Y:Northern Free State 2
15:30 1st Group A:Western Province 2 - 1 2nd Group B:KZN Inland 1

 

Boys Day 4 Fixtures
Time Team Score Team Field
8:30 KZN Cos 3 - 2 KZN In 1
  North West 1 - 0 Northersn Free State 2
9:50 Southern Free State 2 - 4 SWD 1
  Southern Gauteng B 4 - 0 Amathole B 2
11:15 Western Province 2 - 1 Boland 1
  KZN Coast B 5 - 1 Boland B 2
12:35 Eastern Province 2 - 6 Souther Gauteng 1
  KZN Inland B 4 - 0 Northern Cape 2
14:00 Northerns 2 - 0 Northerns B 1
  Eastern province B 3 - 2 Eastern Gauteng 2
15:20 Amathole 2 - 2 Westen Province B 1
  Mpumalanga 5 - 2 Limpopo 2

 

Girls Day 3 Fixtures
Time Team A Score Team B Field
7:30 KZN Coastal 6 - 2 Eastern Province Field 1
8:00 North West 1 - 2 Southern Free State Field 2
8:50 Boland 2 - 0 Northerns Field 1
9:15 Eastern Gauteng 2 - 2 Northern Free State Field 2
10:10 Southern Gauteng 2 - 2 Mpumalanga Field 1
10:30 Limpopo 1 - 4 Northern Cape Field 2
11:30 Western Province 4 - 1 Western Province B Field 1
11:45 Mpumalanga 1 - 0 Northern Cape Field 2
12:50 Amathole 1 - 1 Southern Gauteng B Field 1
13:00 South Western District 2 - 1 Boland B Field 2
14:10 Southern Free State 4 - 3 KZN Inland Field 1
14:15 Northern B 2 - 1 KZN Coastal B Field 2
15:30 Eastern Province 2 - 6 Northerns Field 1
15:30 Southern Free State 2 - 1 Northern Free State Field 2
16:50 Boland 0 - 1 Southern Gauteng Field 1
18:10 Eastern Gauteng 3 - 1 Limpopo Field 1
Boys Day 3 Fixtures
Time Team A Score Team B Field
7:30 Boland 1 - 1 Northern B Field 1
7:30 Boland B 6 - 0 Limpopo Field 2
8:50 Western Province 1 - 0 Eastern Province Field 1
8:50 Eastern Gauteng 3 - 0 Mpumalanga Field 2
10:10 Southern Gauteng 4 - 1 Northerns Field 1
10:10 KZN Coastal B 4 - 3 Eastern Province B Field 2
11:30 KZN Inland 7 - 0 South Western District Field 1
11:30 Northern Cape 2 - 2 North West Field 2
12:50 Western Province B 1 - 0 Southern Free State Field 1
12:50 Amathole B 2 - 2 Northern Free State Field 2
14:10 KZN Coastal 5 - 1 Amathole Field 1
14:10 Southern Gauteng B 2 - 4 KZN Inland B Field 2
15:30 Northern B 1 - 5 Eastern Province Field 1
15:30 Limpopo 0 - 5 Eastern Province B Field 2
16:50 Western Province 3 - 1 Southern Gauteng Field 2
18:10 KZN Coastal B 0 - 1 Eastern Gauteng Field 2
Girls Day 2 Fixtures
Time Team A Score Team B Field
7:30 Southern Gauteng B 0 - 6 Southern Free Sate Field 1
8:00 Amathole B 1 - 1 Northerns B Field 2
8:50 Amathole 1 - 1 Western Province B Field 1
9:15 Mpumalanga B 4 - 0 Boland B Field 2
10:10 KZN Inland 1 - 0 Western Province Field 1
10:30 KZN Coastal B 2 - 2 South Western District Field 2
11:30 Southern Gauteng 2 - 1 Eastern Province Field 1
11:45 Northern Cape 1 - 2 Eastern Gauteng Field 2
12:50 Mpumalanga 0 - 2 Boland Field 1
13:00 Northern Free State 1 - 1 North West Field 2
14:10 Northerns 2 - 1 KZN Coastal Field 1
14:15 Limpopo 1 - 4 Southern Free State B Field 2
15:30 Southern Free State 4 - 0 Amathole Field 1
15:30 Northern B 0 - 1 Mpumalanga Field 2
16:50 Western Province B 0 - 1 KZN Inland Field 1
18:10 Boland B 2 - 0 KZN Coastal B Field 1
Boys Day 2 Fixtures
Time Team A Score Team B Field
7:30 Western Province B 0 - 2 South Western District Field 1
7:30 KZN Inland 4 - 0 Amathole B Field 2
8:50 Southern Free State 0 - 2 KZN Coastal Field 1
8:50 Northern Cape 6 - 0 Northern Free State Field 2
10:10 Amathole 0 - 1 KZN Inland Field 1
10:10 North West 0 - 5 Southern Gauteng B Field 2
11:30 Eastern Province 4 - 4 Boland Field 1
11:30 Mpumalanga 3 - 3 KZN Coast B Field 2
12:50 Northerns 1 - 3 Western Province Field 1
12:50 Eastern Gauteng 6 - 0 Limpopo Field 2
14:10 Southern Gauteng 5 - 1 Northerns B Field 1
14:10 Eastern Province 2 - 2 Boland B Field 2
15:30 KZN Coastal 1 - 0 Western Province B Field 1
15:30 Northern Free State 0 - 17 KZN Inland B Field 2
16:50 South Western District 0 - 3 Amathole Field 2
18:10 Southern Gauteng B 4 - 0 Northern Cape Field 2
Girls Day 1 Fixtures
Time Team A Score Team B Field
7:30 Mpumalanga 1 - 2 Northerns Field 1
8:00 NorthernCape 2 - 3 Northern Free State Field 2
8:50 KZN Coastal 0 - 0 Southern Gauteng Field 1
9:15 North West 4 - - Limpopo Field 2
10:10 Southern Gauteng B 0 - 3 KZN Inland Field 1
10:30 South Western District 0 - 0 Mpumalanga B Field 2
11:30 Western Province 2 - 1 Amathole Field 1
11:45 Amathole B 0 - 1 KZn Coastal B Field 2
12:50 Western Province B 0 - 8 Southern Free State Field 1
13:00 Southern Free State 1 - 0 Eastern Gauteng Field 2
14:10 Eastern Province 3 - 1 Boland Field 1
14:15 Boland B 1 - 2 Northern B Field 2
15:30 KZn Coastal 1 - 0 Mpumalanga Field 1
15:30 North West 3 - 1 Northern Cape Field 2
16:50 Western Province 5 - 0 Southern Gauteng B Field 1
18:10 South Western District 0 - 3 Amathole B Field 1
Boys Day 1 Fixtures
Time Team A Score Team B Field
7:30 Northerns 1 - 1 Eastern Province Field 1
7:30 Boland B 2 - 3 Eastern Gauteng Field 2
8:50 Boalnd 2 - 6 Southern Gauteng Field 1
8:50 Mpumalanga 2 - 1 Eastern Province B Field 2
10:10 Southern Free State 2 - 1 Amathole Field 1
10:10 Amathole B 0 - 1 Northern Cape Field 2
11:30 KZN Inland 9 - 1 Western Province B Field 1
11:30 North West 2 - 4 KZN Inland B Field 2
12:50 South Western District 0 - 8 KZN Coastal Field 1
12:50 Limpopo 1 - 4 KZN Coastal B Field 2
14:10 Northern B 1 - 2 Western Province Field 1
14:10 Northern Free State 0 - 10 Southern Gauteng B Field 2
15:30 Boland 2 - 2 Northern Field 1
15:30 Boland B 1 - 2 Mpumalanga Field 2
16:50 KZN Inland 2 - 1 Southern Free State Field 2
18:10 Amathole B 2 - 0 North West Field 2

 

Pool Standings

A Team Pld W D L GF GA Pts Diff
1 Western Province 5 5 0 0 11 4 7 15
2 Southern Gauteng 5 4 0 1 22 9 13 12
3 Boland 5 1 2 2 17 15 2 5
4 Eastern Province 5 1 2 2 12 13 -1 5
5 Northerns 5 1 2 2 7 10 -3 5
6 Northerns B 5 0 0 5 4 22 -18 0
B Team Pld W L D GF GA Pts Diff
1 KZN Coastal 5 5 0 0 19 3 16 15
2 KZN Inland 5 4 0 1 21 5 16 12
3 SWD 5 2 0 3 6 20 -14 6
4 Amathole 5 1 1 3 7 10 -3 4
5 Western Province B 5 1 2 2 7 19 -3 5
6 Southern Free State 5 1 0 4 5 10 -5 3
X Team Pld W L D GF GA Pts Diff
1 Eastern Gauteng 5 4 0 1 15 5 10 12
2 KZN Coastal B 5 3 1 1 16 9 7 10
3 Mpumalanga 5 3 1 1 12 10 2 10
4 Eastern Province 5 2 1 2 14 10 4 7
5 Boland B 5 1 1 3 12 12 0 4
6 Limpopo 5 0 0 5 3 26 -23 0
Y Team Pld W L D GF GA Pts Diff
1 KZN Inland B 5 4 0 0 29 4 25 12
2 Southern Gauteng B 5 4 0 1 25 4 21 12
3 Northern Cape 5 2 1 2 9 10 -1 7
4 Amathole B 5 1 1 3 4 11 -7 4
5 North West 5 1 1 3 5 13 -8 4
6 Northern Free State 5 0 1 4 2 36 -34 1
A Team Pld W D L GF GA Pts Diff
1 Southern Gauteng 5 3 2 0 7 4 3 11
2 KZN Coastal 5 3 1 1 12 7 5 10
3 Northerns 5 3 0 2 11 8 3 9
4 Boland 5 2 0 3 8 8 0 6
5 Mpumalanga 5 1 1 3 5 8 -3 4
6 Eastern Province 5 1 0 4 9 17 -8 3
B Team Pld W D L GF GA Pts Diff
1 Southern Free State 5 4 1 0 23 4 19 13
2 KZN Inland 5 4 0 1 12 4 8 12
3 Western Province 5 3 1 1 12 4 8 10
4 Western Province B 5 1 1 3 4 14 -10 4
5 Amathole 5 0 2 3 3 12 -9 2
6 Southern Gauteng B 5 0 1 4 1 17 -16 1
X Team Pld W D L GF GA Pts Diff
1 Southern Free State B 5 4 0 1 10 5 5 12
2 North West 5 3 1 1 11 4 7 10
3 Eastern Gauteng 5 2 1 2 7 7 0 7
4 Northern Cape 5 2 0 3 10 10 0 6
5 Northern Free State 5 1 2 2 9 11 -2 5
6 Limpopo 5 1 0 4 7 17 -10 3
D Team Pld W L D GF GA Pts Diff
1 Mpumalanga B 5 3 2 0 8 2 6 11
2 Notherns B 5 3 1 1 7 4 3 10
3 Amathole 5 1 2 2 5 4 1 5
4 KZn Coastal B 5 1 2 2 6 8 -2 5
5 SWD 5 1 2 2 4 8 -4 5
6 Boland B 5 1 1 3 5 9 -4 4