2014 St Peters Sports & Culture Festival: Soccer

Friday, September 19, 2014 to Sunday, September 21, 2014
Venue: 
Johannesburg

St Peter's College annual Sports and Culuture festival. 

Tournament Fixtures

Girls Soccer Day 3: Sunday
Time Field Team Score Team
7:30-8:30 FW De Klerk A Crawford 2 - 1 Dominican Convert
  FW De Klerk B Norkem Park 1 - 1 Allan Ridge
  Tutu Krugersdorp 1 - 3 St Peters B
  Luthuli A Clapham 1 - 0 Edenvale
  Luthuli B Curro Aurora 2 - 0 ISSA
  Mandela A Shangri-La 0 - 2 Mondeor
  Mandela B Sutherland 1 - 3 Kwa-Bekhilanga
10:00-11:15 FW De Klerk A(Cup 1/4 Final 1) St Peters(3) 0 - 0 St Davids(5)
  FW De Klerk B(Cup 1/4 Final 2) St Stithians 0 - 1 Norkem
  Luthuli A(Cup 1/4 Final 3) Benoni 2 - 0 Clapham
  Luthuli B(Cup 1/4 Final 4) Mondeor 1 - 5 Kwa-Bekhilanga
12:30-13:45 FW De Klerk A(Cup 1/4 Final 1) Crawford 0 - 2 Benoni
  FW De Klerk B(Cup 1/4 Final 2) Norkem 0 - 4 Kwa-Bekhilanga
14:30-15:45(Cup Fina) FW De Klerk B Kwa-Bekhilanga 1 - 0 Benoni

 

Boys Soccer Day 3: Sunday
Time Field Team Score Team
8;45-10:00 FW De Klerk A(Cup 1/4 Final1) Prestige 2 - 0 St Dunstans
  FW De Klerk B(Cup 1/4 Final1) Edenvale(5) 0 - 0 Norkem(4)
  Luthuli A(Plate 1/4 Final3) Clapham 1 - 2 St Davids
  Luthuli B(Plate 1/4 Final4) Kwa-Bekhilanga(2) 1 - 1 Jeppe(4)
  Mandela A(Plate 1/4 Final1) Benoni(2) 0 - 0 Sutherland(4)
  Mandela B(Plate 1/4 Fina 2l) St Peters 1 - 0 Penryn
10:00-11:15 Mandela A(Plate 1/4 Fina 3l) Mondeor 1 - 0 The Glen
  Mandela B(Plate 1/4 Final 4) ISSA 1 - 0 Kings Schools
11:14-12:30 FW De Klerk A(Cup Semi-Final) Prestige(0) 0 - 0 ST Davids(3)
  FW De Klerk B(Cup Semi-Final) Edenvale 0 - 1 Jeppe
12:30-13:45 Luthuli A(Plate Semi-Final) Sutherland 1 - 0 Mondeor
  Luthuli B(Plate Semi-Final) St Peters 3 - 0 ISSA
14:30-15:45 FW De Klerk A(Cup Final) ST Davids(3) 0 - 0 Jeppe(2)
  Tutu(Plate Final) St Peters 0 - 1 Sutherland

 

Girls Soccer Day 2: Saturday
Time Field Team Score Team
10:00-11:00 FW De Klerk A St Peters 3 - 0 Lyttleton Manor
  FW De Klerk B Dainfern 4 - 0 Brescia
  Tutu Penryn 0 - 0 St Francis
  Luthuli A Kwa-Bekhilanga 1 - 2 Benoni High
  Luthuli B Sutherland 2 - 0 Kliptown
11:00-12:00 FW De Klerk A Crawford 2 - 1 St Peters B
  FW De Klerk B Krugersdorp High 0 - 3 Allan Ridge
  Tutu Norkem Park 3 - 0 Dominican Convert
  Luthuli A Clapham 3 - 0 Shangri-La
  Luthuli B Curro-Aurora 3 - 6 Mondeor
  Mandela A Edenvale 2 - 0 ISSA
12:00-13:00 FW De Klerk A Kwa-Bekhilanga 2 - 0 Enjabulweni
  FW De Klerk B Uplands 1 - 0 Kliptown
  Tutu Benoni High 2 - 0 Sutherlands
  Luthuli A St Peters 2 - 2 St Francis
  Luthuli B Dainfern 0 - 0 Penryn
  Mandela A Brescia 0 - 3 Lyttleton Manor
13:00-14:45 Tutu Clapham 1 - 1 Mondeor
14:15-15:30 Tutu Shangri-La 2 - 0 ISSA
15:30-16:45 Tutu Edenvale 3 - 0 Curro Aurora
  Luthuli A Uplands College 0 - 2 Benoni High
  Luthuli B Kliptown 0 - 3 Enjabulweni

 

Boys Soccer Day 2: Saturday
Time Field Team2 Score Team
8:00-9:00 FW De Klerk A St Albans 0 - 3 Norkem
  FW De Klerk B Benoni 2 - 2 Dainfern
  Tutu Dominican Convert 1 - 3 Crawford
  Luthuli A Rainbow FC 0 - 2 St Davids
  Luthuli B Lyttleton Manor 1 - 0 St Dunstans
  Mandela A St Stithians 0 - 2 Krugersdorp High
  Mandela B ISSA 1 - 3 Allan Ridge
9:00-10:00 FW De Klerk A St Peters 0 - 2 Prestige
  FW De Klerk B Enjabulweni 2 - 2 Curro Aurora
  Tutu Woodlands 0 - 3 Jeppe
  Luthuli A Edenvale 2 - 2 St Francis
  Luthuli B Sutherland High 1 - 0 Penryn
  Mandela A Kwa-Bekhilanga 0 - 1 Clapham
  Mandela B The Glen 1 - 2 Kliptown
10:00-11:00 Mandela A KES 2 - 0 Kings Schools
  Mandela B The Hill 0 - 2 Mondeor HIgh
13:00-14:15 FW De Klerk A Benoni 4 - 0 Dominican Convert
  FW De Klerk B St Francis 0 - 2 St Peters
  Luthuli A Clapham 1 - 1 Mondeor
  Luthuli B Sutherland 3 - 1 Curro Aurora
  Mandela A ST Albans 3 - 4 Penryn
  Mandela B Mondeor 2 - 1 St Stithians
14:15-15:30 FW De Klerk A Presige 1 - 0 Crawford
  FW De Klerk B Edenvale(4) 1 - 1 Dainfern(2)
  Luthuli A The Glen 2 - 0 Rainbow FC
  Luthuli B Woodlands 1 - 5 Kings Schools
  Mandela A St Dunstans 2 - 0 Enjabulweni
  Mandela B Norkem Park 4 - 0 Lyttleton

 

Girls Soccer Day 1: Friday
Time Field Team Score Team
9:00-10:00 FW De Klerk A St Peters 5 - 0 Brecia
  FW De Klerk B Dainfern 1 - 2 St Francis
  Tutu Lyttleton Manor 2 - 3 Penryn
  Luthuli A Crawford 0 - 0 Allan Ridge
  Luthuli B Dominican Convert 1 - 2 St Peters B
  Mandela A Krugersdorp High 1 - 1 Norkem Park
  Mandela B Kwa-Bekhilanga   -   Sutherland
11:00-12:00 FW De Klerk A St Peters 5 - 0 Penryn
  FW De Klerk B Dainfern 2 - 0 Lyttleton Manor
  Tutu St Francis  3 - 0 Brecia
  Luthuli A Krugersdorp High 1 - 2 Crawford
  Luthuli B Dominican Convert 2 - 1 Allan Ridge
  Mandela A Benoni 4 - 0 Kliptown
  Mandela B Kwa-Bekhilanga 7 - 1 Uplands College
13:00-14:00 FW De Klerk A Kwa-Bekhilanga 7 - 0 Kliptown
  FW De Klerk B Benoni 4 - 0 Enjabulweni
  Tutu Uplands 0 - 4 Sutherlands
  Luthuli A Clapham 3 - 2 Curro Aurora
  Luthuli B Edenvale 6 - 1 Shangri-La
  Mandela A ISSA 0 - 2 Mondeor
  Mandela B Norkem Park 5 - 1 St Peters B
15:00-16:00 FW De Klerk A Crawford 1 - 4 Norkem Park
  FW De Klerk B Krugersdorp High 2 - 4 Dominican Convert
  Tutu Allan Ridge 5 - 1 St Peters B
  Luthuli A St Peters 4 - 0 Dainfern
  Luthuli B St Francis 4 - 1 Lyttleton Manor
  Mandela A Penryn 3 - 0 Brescia
  Mandela B Uplands 1 - 0 Enjabulweni
16:00-17:00 Tutu Clapham 2 - 0 ISSA
  Luthuli A Curro Aurora 11 - 1 Shangri-La
  Luthuli B Edenvale 0 - 4 Mondeor

 

Boys Soccer Day 1: Friday
Time Field Team Score Team
8:00-9:00 FW De Klerk A Benono 3 - 3 St Peters
  FW De Klerk B Dainfern   -   Prestige
  Tutu Rainbow FC 0 - 2 Jeppe
  Luthuli A St Stithians 0 - 1 ISSA
  Luthuli B Crawford  1 - 0 St Francis
  Mandela A Lyttleton Manon 1 - 2 Sutherland
  Mandela B Penryn 0 - 5 St Dunstans
10:00-11:00 FW De Klerk A Norkem 4 - 1 Curro Aurora
  FW De Klerk B Enhabulweni 1 - 0 St Albans
  Tutu Woodlands 0 - 1 St Davids
  Luthuli A Edenvale 2 - 0 Dominican Convert
  Luthuli B Allan Ridge 3 - 1 Krugersdorp
  Mandela A Clapham High 3 - 1 The Hills
  Mandela B Kwa-Bekhilanga 1 - 0 Mondeor High
12-00-13:00 FW De Klerk A St Peters 0 - 0 Dainfern
  FW De Klerk B Prestige 1 - 0 Benoni
  Tutu Rainbow FC 0 - 2 Woodlands
  Luthuli A Kings Schools 1 - 4 The Glen
  Luthuli B Kliptown 1 - 1 KES
  Mandela A Edenvale 2 - 1 Crwaford
  Mandela B Dominican Convert 2 - 4 St Francis
14:00-15:00 FW De Klerk A St Albans 2 - 1 Curro Aurora
  FW De Klerk B Norkem 2 - 0 Enjabulweni
  Tutu Jeppe 2 - 2 St Davids
  Luthuli A Lyttleton Manor 2 - 0 Penryn
  Luthuli B Sutherland High 1 - 2 St Dunstans
  Mandela A ISSA 1 - 2 Krugersdorp High
  Mandela B St Sithians 0 - 1 Allan Ridge
16:00-17:00 FW De Klerk A Clapham High 2 - 0 Mondeor High
  FW De Klerk B Kwa-Bekhilanga 1 - 1 The Hill
  Mandela A Kings Schools 0 - 4 Kliptown
  Mandela B The Glen 0 - 2 KES